Yeni Zelanda neresi, nerede, hangi kıtada hangi ülkede? Türkiye’den Yeni Zelanda uçakla kaç saat uçuş sürüyor?

Yeni Zelanda neresi, nerede, hangi kıtada hangi ülkede? Türkiye’den Yeni Zelanda uçakla kaç saat uçuş sürüyor?

Genel Kültür

Yeni Zelanda’da aynı gün içinde 3 büyük deprem meydana geldi. ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS) Gisborne kentine yaklaşık 238 kilometre uzaklıkta ve 10 kilometre derinlikteki 7.3 büyüklüğündeki depremin ardından Yeni Zelanda’ya bağlı Kermadec Adaları açıklarında 7.4 büyüklüğünde ikinci bir depremin meydana geldiğini bildirmişti. USGS tarafından yapılan açıklamada, Kermadec Adaları açıklarında 20 kilometre derinlikte 8.1 büyüklüğünde 3’üncü bir deprem meydana geldiği aktarıldı.  Depremde can ve mal kaybına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

YENİ ZELANDA NERESİ, NEREDE?

Yeni Zelanda aynı zamanda turistik açıdan önemli ülkelerden biridir. Güney Yarım Küre’de bulunması ile beraber sıcak iklime sahip olan ülke, tarihi ve kültürel yapısı ile yaz turizmi konusunda da önemli bir potansiyel teşkil ediyor. Bütün bir yıl boyunca rahatlıkla ziyaret edilecek bir iklim koşuluna sahip olduğunu söylemek mümkün.

YENİ ZELANDA HANGİ KITADA, HANGİ BÖLGEDE?

Yeni Zelanda, veya resmî adıyla Yeni Zelanda Milletler Topluluğu, Güney Büyük Okyanus’ta bir ada ülkesidir. Güney Yarımkürede, Okyanusya’daki Güney Pasifik adaları arasında, Avustralya’nın yaklaşık 1.500 km güney doğusunda yer almaktadır. Başlıca iki büyük (North Island ve South Island) ve birçok küçük adadan oluşur. Yeni Zelanda bir ada ülkesidir. Pasifik Okyanusu’nun güneybatısında yer alır. Yani diğer bir deyişle Okyanusya Kıtasında bulunan bir ülkedir.

6041ed24bf21441d7842b97c

YENİ ZELANDA’YA TÜRKİYE’DEN NASIL GİDİLİR?

Yeni Zelanda’ya Türkiye üzerinden gidebilmek için Hava Yollarını kullanmak gerekir. Bu doğrultuda yaklaşık olarak 10 saatlik bir uçuş neticesinde ulaşım sağlanabilmektedir. Yeni Zelanda Milletler topluluğu olarak da bilinen ülke, Güney büyük Okyanus’ta bulunan bir ada olarak geçer. Okyanusya’daki Güney Pasifik adalarında, birçok değişik Adası ile beraber konumlanmıştır. Her sene dünyanın pek çok farklı yerinden hava yolları aracılığı ile ülkeye gelen insanlar bulunuyor. Her ne kadar Türkiye’den çok uzak bir mesafede olsa dahi, Türkiye’de en önemli oranda turistin gittiğini söylemek mümkün.

6041f06fbf21441d7842b987

YENİ ZELANDA CHRİSTCHURCH NEREDE?

Christchurch; Yeni Zelanda’nın Güney Adası’nda bir şehirdir. 363.200 kişilik nüfusuyla, Güney Adasının en büyük şehri durumundaki Christchurch, hem görünüşüyle hem de atmosferiyle tam bir İngiliz kentine benzemektedir. Yemyeşil parkları ve bahçeleriyle ‘Garden City’ adını hak etmiş olan Christchurch’un şehir merkezinde, Avon Nehrinin rüzgarları hissedilmektedir. Kayak merkezlerine arabayla sadece bir saat uzaklıkta bulunması nedeniyle, Christchurch Yeni Zelanda’nın başlıca turizm merkezidir. Bu şehir aynı zamanda Chatham Adalarına ve Antarktika’ya bir geçiş yolu niteliğindedir.

Kaynak: yorumyapar.com

Bir cevap yazın