Woods Tan Geri̇ Dönüş

Spor

Geçirdiği trafik kazası ardından Golf Digest’in sorularına cevap veren Tiger Woods, tekrardan “zirveye ulaşmanın” gerçekçi bir bekleyiş olmadığını aktardı.

“Yıl içerisinde birkaç megapari organizasyon seç ve oyna. Bundan sonra bu şekilde oynamak zorunda olacağım. İfadesinde bulundu.

Eski dünya bir numarası, California’da emniyet kemeri bağlı bir şekilde 130 kilometre saatin üzerinde bir hızla aracıyla bir çok kez takla atmıştı. Los Angeles Polis Departmanı, Woods için “hayatta olduğu için şanslı” sözlerini aktarmıştı.

45 yaşındaki sporcunun sağ bacağındaki aksaklıkların ve kırıkların yanı sıra ayağında ve bileğindeki sorunlar için de ameliyat oldu.

“Gitmem gereken çok yol var. Henüz yolun yarısına bile gelmedim. Bacağımda daha bir sürü kası ve siniri geliştirmem gerekiyor.”dedi

Galip olduğu 15 majör şampiyonluğuyla Jack Nicklaus’un ardından bu dalda ikinci sırada yer alan Tiger Woods, 2019’daki Masters şampiyonluğu öncesinde omurgasından bir operasyon atlatmıştı.

Kaza öncesiyse beşinci kez sırtındaki sakatlık sebebiyle ameliyat masasına yatmıştı.

“Beşinci sırt füzyonu sonrası Everest Dağı’na bir kere daha tırmanmam gerekiyordu. Bunu yapmak zorundaydım ve yaptım. Bu kez, vücudumun tekrar Everst Dağı’na tırmanamayacağını düşünüyorum ve bu durum normal.”diyerek kendini teselli etti.

“Yeniden golf oyununa katılabilirim. Bacaklarım iyileşirse, orada veya burada birkaç turnuvada oynayabilirim. Ama dağa yeniden tırmanmak ve yeniden zirveye ulaşmak, bunların benim için gerçekçi beklentiler olduğunu düşünmüyorum.”ifadelerini dile getirdi.

Bir cevap yazın