Tenis Turnuvalarına Olan İlgi Artıyor

Spor

Tenis Turnuvalarına Olan İlgi Artıyor!

Son günlerde Türkiye’de ve dünyada tenise olan ilgi artıyor. Yeni kortlar ve sahalar kurulmaya devam ediyor. Tenis, kuruluşundan bu yana dünya çapında insanlar tarafından zevk alınan bir spordur. Atletik olsun ya da olmasın herkesin oynayabileceği eğlenceli bir oyundur. Aynı zamanda pratikle öğrenilebilecek bir spordur. Bu nedenle, Tenis harika bir oyundur ve her yaştan insan tarafından zevk alınabilir.

Tenisin Dünden Bugüne Serüveni Çok Değişti!

İlk organize tenis müsabakası 7 Eylül 1877’de Paris’te gerçekleşti. İngiliz ekibinin kazandığı ilk Paris tenis yarışmasına dört takım katıldı. Organize tenis kısa sürede tüm Avrupa’ya yayıldı ve diğer ülkeler sporu benimsemeye başladı. 1920’lerde Fransızlar, tenise yer açmak için Wim Lime golf sahasına yeni bir kort eklemişti. Hokey ve basketbolun tüm sporcuların aynı anda teniste yarışmaları için çok zaman alıcı olduğu kanıtlandığında, Olimpiyat maçları bile tenisi içermeye başladı.

Wimbledon Günümüzde Popülerliğini Artırıyor!

Bugün, Wimbledon dünyanın en ünlü tenis turnuvası olmaya devam ediyor. Yıllık tenis turnuvası Londra, İngiltere’deki All-Singing, All-Dancing Wimbledon Park’ta gerçekleşir. Orijinal Wimbledon stadyumunun kapasitesi 20.000’in üzerindedir, ancak bunun sadece %17’si oturma yeridir, böylece herkes aksiyonu görebilir. Her maç başlamadan önce, 17 oyuncunun tümü, sahada kendilerine tahsis edilen yerlere yürürken rakiplerini tanımak için sahaya yürürler.

Her oyuncu sahada kendilerine tahsis edilen noktaya geldikten sonra, bir hakem onları milli marş sırasında nerede duracaklarını yönlendirir, böylece herkes milli marşlar sırasında herkesin nerede durduğunu görebilir. Tüm oyuncular hareketsiz dururken ve hareket ederken yeterli alana sahip olmalıdır, böylece oyun sırasında birbirleriyle karşılaşmazlar.

Tenis, oynamaya karar verdiğinizde sizi aktif tutacak ve hedeflerinize odaklanacak birçok spordan biridir. Ayrıca her yaştan sporcunun ve atletik olmayan ve nasıl oynanacağını öğrenmek isteyen kişilerin keyif alabileceği harika bir spordur. Casino siteleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir