Tenis Turnuvaları Hakkında Bilgiler

Spor

Tenis dünyanın en eski oyunları arasında yer alan önemli bir spor dalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği şekli ile ilk olarak ortaya çıktığı Fransa’da insanları ilkel koşullarda dahil olduğu bu spor zamanla gelişerek oldukça farklı bir kimlik kazanmıştır. Nitekim teknolojinin gelişmesi ile birlikte çeşitli ekipmanların daha kaliteli bir biçimde kullanımının mümkün olması önemli bir farkı ortaya koymuştur. Tenisle ilgili olarak zaman içinde ortaya çıkan gelişim toplulukların daha çok önem kazanmasına kadın ve erkek tenisinin ayrı ayrı popülerleşmesine zemin hazırlamıştır. Bunların yanı sıra 1963 yılına gelindiğinde işler tamamen değişmiştir. Bu noktada Uluslararası Tenis Federasyonu’na ait çeşitli etkinliklerin olduğu görülmektedir. Dünya çapında tenis turnuvalarının oldukça önemli organizasyonlara olması tüm dünya tenis severlerin gözünün bu turnuvalar üzerinde olması oldukça önemli bir etki ortaya çıkarmaktadır. Bu noktada örneği verilecek turnuvalar aşağıda yer alır. Her türlü tenis malzemesi ve tenis çantası modellerine tenis market’den ulaşabilirsiniz.

Dünya çapında yer alan tenis turnuvaları arasında en eski organizasyonun İngiltere Açık Tenis Turnuvası olduğu görülmektedir. Bu turnuva ile ilgili olarak 1877 yılının oldukça önemli bir tarih olduğu anlaşılmaktadır. Diğer turnuvalardan ayrılması birçok özel şartı ile mümkün hale getirilmiştir. Wimbledon Tenis Turnuvası’na katılacak olan kimselerin birtakım kurallar çerçevesinde hareket ettiği görülmektedir. Özellikle beyaz giyme şartının bu turnuvaya ilişkilendirilmiş olması büyük yankı uyandırmıştır. Bu kuralın 95 yılında değiştirildiği görülmektedir. Söz konusu sınırlandırmaları yıllar içerisinde de geçerliliğini koruyan bilgiler arasında yer alır. 1877 yılından bu yana İngiltere Açık Tenis Turnuvası olarak bilinen Wimbledon’ın hala aynı kort üzerinde oynanıyor olması da ayrıca dikkat çekicidir. Bu turnuva çim kort üzerinde yapılmaktadır.

Amerika Açık Tenis Turnuvası en eski ikinci etkinlik olarak görülmektedir. Tenis tarihinde bu kayıtların dışında dışındaki en önemli turnuvada ve sert zemin turnuvası olarak da bilinmektedir. Fransa Açık Tenis Turnuvası toprak zeminde oynanan bir organizasyondur. Her yıl Paris’te gerçekleşen turnuva büyük bir beğeni ile izlenmektedir. Avustralya Açık Tenis Turnuvası yılın son aylarında gerçekleştirilen turnuva olarak bilinmektedir. Melbourne’de oynanan turnuva sert zemin turnuvası olarak bilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.