Telefonumdaki Resimleri Flash’a Nasıl Atabilirim?

2 Tem

Cep telefonları geliştikten sonra artık yanımızda ekstra kamera taşımamıza gerek kalmadı çünkü telefonlarımız bu konuda bize yeteri kadar yardımcı oluyor. Bazı telefonların profesyonel bir kameradan daha iyi çekimler yapabildiğine de tanık olduk. Bu nedenle telefonlarımızda çektiğimiz fotoğrafların kalitesine göre boyutları artıyor ve durum böyle olunca da telefonlarımızda çok fazla yer kaplıyor. Bu nedenle önemli fotoğraflarımızı genelde harici bir depolama birimine kaydedip orada saklıyoruz ya da bilgisayarımızın bir köşesine koyup orada saklıyoruz. Bugün telefonlarınızdaki resimleri ve önemli fotoğrafları nasıl saklayıp yedekleyebileceğinizden bahsedeceğim. Telefonuma önemli fotoğrafları nasıl kaydedebilirim?Öncelikle, telefonunuzda önemli fotoğrafları saklamak istiyorsanız bir bilgisayarınız olmalı. Bu fotoğrafları bilgisayar olmadan saklayamazsınız. Telefonunuzda bir sorun varsa, bu fotoğraflar kaybolacaktır, bu yüzden bu fotoğrafları saklamanız gerekir. Fotoğrafları telefonunuzda saklamak için bir flash sürücüye veya sabit sürücüye ihtiyacınız vardır. Ancak, sabit sürücüler geniş alanlara sahip olduğundan ve pahalı olduğundan, flash sürücüler sizin için iş görecektir. Flash bellekleri en yakın bayiden satın alabilirsiniz. 16 GB’lık olanlar işinizi rahatlıkla görecektir.

Telefonumdaki resimleri flash belleğe nasıl aktarabilirim?

Eğer telefonunuzdaki resimleri bir flash belleğe aktaracaksanız. Bunu yapmak için bir bilgisayarınızın olması gerekiyor. Öncelikle bilgisayarınızı açtıktan sonra telefonunuza ait USB kablosunu bilgisayarınıza takacaksınız ve açılan ekranda fotoğraflarınızı seçeceksiniz. Daha sonra resimlerinizi bilgisayarınızda boş bir klasörde birleştireceksiniz. Daha sonra aktarımı tamamladıktan sonra flash belleğinizi bilgisayarınıza takacaksınız. Bilgisayarınız flash sürücünüzü okuyacaktır. Daha sonra, flash sürücünüze isim vermek isterseniz, verebilirsiniz. Tamamen size kalmış. Resimlerinize tek tek isim de verebilirsiniz. Bu şekilde fotoğraflarınıza daha kolay erişebilirsiniz. Daha sonra birleştirdiğiniz resimleri boş bir klasörde kopyalayıp flash sürücünüze yapıştıracaksınız. Bir süre beklemeniz istenecektir. Bu süre zarfında ekranı kapatmayın. Kapatırsanız tüm işlemler iptal edilecektir. Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra resimleriniz flash sürücünüzde güvenli bir şekilde saklanacaktır. Güvenlik önlemleri almak istiyorsanız, Flash belleğinize bir şifre koyabilirsiniz. Bu şekilde, flash belleğiniz çalındığında veya kaybolduğunda hiç kimsenin özel hayatınıza veya kişisel resimlerinize erişememesini sağlayabilirsiniz.

Flash belleğimi kaybedersem ne olur?

Flash belleğinizi kaybederseniz, resimlerinizin bir kopyasını bilgisayarınıza kaydetmişsiniz demektir. Bu klasörü bilgisayarınızda güvenli bir yerde saklayın. Gerekirse başka bir flash bellek alıp resimlerinizi içine koyabilirsiniz. Bu şekilde güvende ve huzurlu olursunuz. Ayrıca daha önce sizinle paylaştığımız Telefonunuzdaki Silinen Fotoğrafları Kurtarma başlıklı makalemize de göz atabilirsiniz. Önceki Yazı Blutv Ücretsiz İzle APK Sonraki Yazı Nutella Islak Kurabiye Tarifi