San Antonio Spurs Efsanesi Koç Popoviç Emekli Olacağını Dile Getirdi

Spor

San Antonio Spurs Efsanesi Koç Popoviç Emekli Olacağını Dile Getirdi

Popoviç, basketbolun dünya genelindeki en ünlü antrenörlerinden biri olarak bilinmektedir. Greg Popoviç, NBA takımı San Antonio Spurs’un baş antrenörüdür ve ayrıca ABD milli basketbol takımının da baş koçluğunu yapmıştır. Popoviç Spurs efsanesi olarak anılıyor ve yakın zamanda da efsaneliğini heykelinin dikilmesiyle taçlandıracak. Teksas ekibi her geçen gün onu daha çok seviyor ve onun başarılarıyla övünüyor. meritking giriş

Popoviç, 28 Ocak 1949’da Indiana, East Chicago’da doğdu ve ABD’nin doğu kıyısında yetişti. Popoviç, gençlik yıllarında basketbol oynadı. Ancak, üniversite eğitimi aldığı Orta Batı’da kapalı kapılar ardında bir oyun olarak oynanırken, Popoviç Doğu Kıyısı’nda basketbolun ne kadar önemli olduğunu fark etti. Popoviç, bir yıllığına Indiana Üniversitesi Bloomington’a gitti ve burada takım koçu Bobby Knight’ın asistanı olarak çalıştı. Daha sonra, birkaç yıl sonra, basketbol antrenörü olarak profesyonel dünyaya adım attı.

Greg Popoviç, 1988 yılında San Antonio Spurs’a yardımcı antrenör olarak katıldı. İlk yıllarında, takımın başında Larry Brown yer almaktaydı. Brown 1992 yılında takımdan ayrıldıktan sonra, Popoviç baş antrenörlüğe yükseldi.

Popoviç, baş antrenör olur olmaz, takımın oyunlarını değiştirmeye başladı. Öncelikle, takımın savunma yapısını geliştirmek için çalışmalar yaptı. Savunmaya gösterdiği önem, takımın oyun tarzına büyük etki yaptı ve San Antonio Spurs, NBA tarihinde en iyi defans takımlarından biri oldular.

Bir cevap yazın