Mark Spitz Dünyanın Hala 1 Numarası

Spor

Mark Spitz Dünyanın Hala 1 Numarası

Mark Spitz, rekabetçi yüzme dünyasında bir efsanedir. Eski bir olimpiyat yüzücüsü olarak, rekabetçi bir yüzücü olarak etkileyici kariyeri ve hala ayakta olan dünya rekorlarını kırmasıyla tanınır. Joybet

Kasım 1950 ‘de Modesto, Kaliforniya’da doğan Mark Spitz, suda büyüklük için olası bir aday değildi. Ünlü bir şekilde koordinasyonsuzdu ve yedinci doğum gününe kadar yüzmeye çok az ilgi duyuyordu, babası ona ders verdi. Sadece bir yıl içinde inanılmaz hızı ve tekniğiyle yüzme dünyasında rekorlar kırıyordu.

Mark’ın yeteneğinin yüzme dünyası tarafından fark edilmesi uzun sürmedi. 1968 ‘de ABD Olimpiyat takımı denemelerinde yarıştı. Sadece nitelikli değil, aynı zamanda her olayda rekor kırdı. Bu onu Mexico City’deki 1968 Olimpiyatları’nda yarışmaya itti. Orada Mark Spitz, Amerikalı yüzücü Paul Boyle’un önceki altı rekorunu kırarak yedi altın madalya kazandı. 1972 Münih Olimpiyatları’nda dokuz altın madalya ile kendi rekorunu kırmaya devam edecekti.

Olimpiyat şampiyonluklarına ek olarak, Mark Spitz, herhangi bir yüzücünün çoğu olan elli iki Olimpiyat madalyası da dahil olmak üzere birçok dünya rekoruna sahiptir. 1968 ‘de Mark Spitz’in 200 metre serbest stilde 2:00.70’ lik zamanı neredeyse yirmi beş yıl boyunca dünyanın en hızlısı olarak kabul edildi.

Kariyeri boyunca Mark Spitz, çocuklara yüzmeyi teşvik etmeye adamıştır ve dünya çapında sayısız programa katılmıştır. 1994 yılında, sıkı çalışması ve özverisi, Uluslararası Şöhret Yüzme Salonu’na girerken tanındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir