Kartal Diş Kliniği Seçenekleri

Sağlık

Ağız ve diş sağlığı vücudumuz için çok önemlidir. Diş etinde başlayan bir enfeksiyon tedavi edilmediği takdirde öncelikle ağız içerisinde sonrasında tüm vücuda yayılır ve bağışıklık sisteminin çökmesine sebebiyle verir. Sonuç olarak çöken bağışıklık sistemi beraberinde çok çeşitli hastalıklar getirir.

 Sağlıklı dişler mutlu bir gülümseme için mutlaka her yıl ağız ve diş sağlığı muayene kontrolü yapılması

 olası diş ve diş eti kayıplarını ortadan kaldıracaktır.

 Diş Klinik Teşhis Tedavi

 Ağız ve diş sağlığı yıllık muayene yapılması olası diş çürükleri veya diş eti çekilmelerinin öne geçecektir. Kartal diş kliniği konusunda uzman kadrosu ile Ağız ve diş sağlığı konusunda tecrübeli müdahaleler gerçekleştirmekte ve uzun yıllar boyunca sağlıklı gülüşler meydana çıkarmaktadır

 Klinik Tedaviler

 Ağız ve Diş alanında Kartal diş kliniği optimal seviyede tüm branşlar etkili olarak uygulanmaktadır.

 Bazı uygulama alanlarına örnek vermek gerekirse restoratif diş tedavileri, periodontoloji yani diş eti tedavileri, pedodonti çocuk diş alanı, impantoloji, ortodonti, cerrahi, protez, Lazer destekli muayene gibi bir çok alanda faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda estetik açıdan önemli olsn diş beyazlatma diş eti temizliği ağız ve çene üzerine işlemler de uzman hekimler sayesinde titizlikle yürütülmektedir.

 Pedonti (Çocuk Diş Sağlığı)

 Kişileri yaşamları boyunca sağlıklı dişlere sahip olmasının temelinde çocukluk döneminde özellikle süt dişleri çıktıktan sonra düzenli doktor muayenesinin çok büyük önemli vardır Kartal diş kliniği bu anlamda süt dişlerini dökülmesiyle birlikte yeni dişlerin sağlıklı ve doğru olarak çıkması konusunda yardımcı olmaktadır. Özellikle 2,5 yaş ile 13 yaşları arasında süt dişlerinin büyük önemli vardır ve bu yaşlar arasında mümkün olduğu kadar süt dişlerinin korunması gerekir. İleriki yaşlarda çene yapısının düzgün gelişmesi süt dişlerinin sağlıklı olmasına bağlıdır.

 Zaman zaman diş değişimleri sırasında çarpık dişler ortaya çıkabilir. Bu durumda uzman hekimin kontrolü altında gerekli müdahaleler gerçekleşir. Ağız ve çene yapısı düzeltilebilir, dişler çok düzgün bir yapıya sahip olur. Diş eti sağlığı bu anlamda çok önem kazanır çünkü dişleri ayakta tutan diş etidir. Diş etinin bakımı küçük yaşlarda başlarsa bir ömür boyunca sağlıklı ağız yapısına sahip olunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir