Instagram hikaye ekleme, hikaye gizleme ve indirme nasıl yapılır?

Instagram hikaye ekleme, hikaye gizleme ve indirme nasıl yapılır?

Teknoloji

Instagram’da hikaye paylaşımı 3 ana temel noktadan oluşuyor. Hikayem butonunu kullanarak paylaştığınız hikayenin herkes tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz. Yüklemek istediğiniz hikaye belli bir kitleye hitap ediyorsa kişi listenizden istediğiniz kullanıcıları yakın arkadaşlar listesine ekleyerek sadece listenizde yer alan kişiler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca hikaye paylaşma ekranının sağ alt kısmında bulunan Paylaş butonuna basarak kullanıcılara özel mesaj aracılığı ile gönderebilirsiniz.

Instagram’a giriş yaptıktan sonra ana ekranın sağ üstünde yer alan artı simgesine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranın sağ alt kısmında bulunan Hikaye sekmesine tıkladıktan sonra yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin.

Sol altta yer alan Hikayen ikonuna tıklayarak hikayenizi paylaşabilirsiniz.

Instagram hikaye gizleme nasıl yapılır?

Peki Instagram hikaye gizleme nasıl yapılır? Instagram hikaye ekleme sonrasında hikayenizi birkaç farklı şekilde gizleyebilirsiniz. Hikayenizin az kişi tarafından görülmesini istiyorsanız, yakın arkadaşlar özelliğini kullanabilirsiniz. Hikayenizi göstermek istediğiniz kişileri yakın arkadaşlar listenize ekledikten sonra hikaye yüklerken sağ altta bulunan yakın arkadaşlar seçeneğine tıklarsanız sadece listede yer alan kişiler tarafından izlenebilir.

Bir diğer seçenek ise Instagram’da bulunan hikayelerimi gizle özelliği. Bu özelliğe Ayarlar menüsünde yer alan Gizlilik sekmesinin altında yer alan Hikaye bölümüne tıklayarak erişebilirsiniz. Bu işlemi hikaye ekleme öncesinde yaptığınızda kullanıcıların hikayenize hiçbir şekilde erişemeyecektir.

Instagram hikaye indirme nasıl yapılır?

Kendi oluşturduğunuz hikayeyi, üst kısımda yer alan indirme ikonuna basarak indirebilirsiniz. Ayrıca Ayarlar menüsünde yer alan Hikaye Kontrolleri bölümündeki Kaydetme sekmesinde bulunan Film Rulosuna Kaydet seçeneğini aktif hale getirdiğinizde yüklediğiniz hikayeler otomatik olarak telefonunuza kaydedilecektir.

Diğer kullanıcıların hikayelerini indirmek için cep telefonunuza bulunan ekran fotoğrafı çekme ve ekran kaydı alma özelliklerini kullanabilirsiniz. Hikayesini indirmek istediğiniz kullanıcının profili herkese açık ise Storysaver benzeri web siteleri aracılığıyla istediğiniz hikayeyi bilgisayarınıza ve telefonunuza indirebilirsiniz. Ayrıca App Store ve Play Store‘da bulunan hikaye indirme uygulamaları aracılığıyla istediğini hikayeyi telefonunuza indirebilirsiniz.

Kaynak: yayinsitesi.com

Bir cevap yazın