Haberler Son Dakika

Genel Kültür

Haberler son dakika yazarak arattığımızda en güncel gelişmelere özellikle günümüzde anında erişebilmek çok önemlidir.

Habercilik tarafsızlık gerektiren bir kavramdır. Bu nedenle haberleri takip etmeyi tercih ettiğiniz portalı mutlaka doğru seçmelisiniz. Gazetecilik, haber ve bilgi toplama, değerlendirme, yaratma ve sunma faaliyetidir.

Gazetecilik, belirli tanımlanabilir özellikler ve uygulamalarla diğer faaliyetlerden ve ürünlerden ayırt edilebilir. Bu unsurlar gazeteciliği diğer iletişim biçimlerinden ayırmakla kalmaz, onu demokratik toplumlar için vazgeçilmez kılan şeydir. Tarih bir toplum ne kadar demokratik olursa o kadar fazla haber ve bilgiye sahip olma eğiliminde olduğunu ortaya koymuştur. Gazetecilik, medya evrenine hakim olan konuşma, eğlence, fikir, iddia, reklam ve propagandadan çok daha küçük bir yer kaplarken yine de daha değerli olarak algılanmaktadır.

Bu değer, insanlara daha iyi kararlar vermek için kullanabilecekleri doğrulanmış bilgileri sağlama amacından ve gazetecilerin sadece gerçekleri bulmak için değil, sistematik bir süreç olan bir doğrulama disiplini olan uygulamalarından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda gerçekler hakkındaki gerçekler olarak da nitelendirilebilmektedir. Haber, iletişimin dış dünyadaki değişen olaylar, sorunlar ve karakterler hakkında bizi bilgilendiren parçasıdır.

Canlı Haber de halkın haber alma özgürlüğüne önem veren haber portalları arasında yer almaktadır. Birçok kategori ve servise erişim mevcuttur.

İşte Canlı Haber’de erişebileceğiniz haber kategorileri:

  • Gündem
  • Siyaset
  • Yerel
  • Sağlık
  • Teknoloji
  • Eğitim
  • İş dünyası

Gazeteciliğin amacı, vatandaşlara yaşamları, toplulukları, toplumları ve hükümetleri hakkında mümkün olan en iyi kararları vermeleri için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlamaktır. Gazetecilik mutlak ya da felsefi anlamda hakikatin peşinden koşmaz. Tam tersine daha gerçekçi bir kapasitede peşinden gider. Gazetecilik gerçeği gerçekleri bir araya getirme ve doğrulama mesleki disiplini ile başlayan bir süreçtir.

Haberler son dakika ve daha fazlasına ulaşmak için şimdi https://www.canlihaber.com/ adresini ziyaret edin.

Bir cevap yazın