Ege'den Yorgo Theofanous’a ikinci dava

Ege’den Yorgo Theofanous’a ikinci dava

Moda ve Yaşam

Yunanlı müzisyen Yorgo Theofanous, Ege’nin 90’lı yıllara damga vuran ‘Yaz Aşkım’ şarkısının bir kısmını intihal ederek, ‘Ma De Ginetai’ adıyla yeniden bestelemişti. Bu şarkı da Antonis Remos tarafından yorumlanmıştı.

Hürriyet’in haberine göre; Ege’nin 2013 yılında Yunanistan’da besteciye açtığı dava sonuçlandı. Mahkeme, şarkının büyük oranda Ege’ye ait olduğuna karar verirken, tazminata gerek görmedi. Beş yıllık zaman aşımı sebebiyle tazminat ortadan kalktı.

Ege, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Böyle çarpık karar olabilir mi? Bana ait olan şarkıdan intihal edilen ‘Ma De Ginetai’, bir içecek firmasının kampanya müziği olarak kullanıldı. Theofanous ve Remos’a yüz binlerce euro ödeme yapıldı, yani telif hakkımın ihlaline devam edildi.”

Ege, temyize başvuracaklarını söyledi ve ekledi: Remos’a da kırgınım çünkü haksız tanıklık etti.

Ege, kendisine ait ‘Dudaklarında Isıt Beni’ şarkısının da Yorgo Theofanous tarafından intihal edildiğini belirtti. Theofanous’un ‘Mia Kokkini Grammi’ adıyla ortaya çıkardığı bu şarkının da Natasha Theodoridou tarafından yorumlandığını dile getirdi.

Ege’nin avukatı İlkser Akbulut, “Mesam Teknik Kurulu’nun incelemesinin akabinde Yunanistan’da Theofanous aleyhine ikinci bir dava açıldı, bu davanın da kazanılacağını düşünüyorum” dedi.

Kaynak: cagdasyorum.com

Bir cevap yazın