Dubai’de Ev Kiraları Ne Kadar

Genel Kültür

Dubai’de Ev Kiraları Ne Kadar?

Günümüzün popüler ve ayrıcalıklı ülkesi Dubai ev satın alma konusu oldukça ilgi çekici ve özellikle son yıllarda yabancı yatırımcılar için oldukça cazip bir hal almıştır. Akıllı yatırım yapmak isteyenler için Dubai yüksek getiri potansiyeline sahip bir bölge olarak öne çıkmaktadır.

Dubai’de ev satın almak konum her zaman öncelikli faktördür. İyi bir konumda olan evler yüksek kiralama potansiyeline sahip olduğu için yatırım açısından daha cazip olabilir. Satın alacağınız evi ne amaçla kullanacağınız da dikkate alınması gereken bir diğer faktördür. Dubai’de yaşamak için alacağınız bir ev mi yoksa yatırım amaçlı mı? Amacınıza göre ev seçiminde farklı kriterler ön plana çıkabilir.

Dubai’de ev kiraları oldukça yüksek olabilir bu nedenle bütçenize uygun bir ev seçmek önemlidir. Aynı zamanda ucuz diye alınan bir ev yatırım açısından değerini kaybedebilir. İyi bir emlak şirketi doğru evi seçmenize yardımcı olabilir. İyi bir şirket size yerel piyasa hakkında bilgi verebilir ve ihtiyaçlarınıza göre uygun evleri önerebilir.

Dubai Ev Satın Alma Süreci

Ülkede ev satın alma kararı verirken yatırım getirisi hakkında araştırma yapmak önemlidir. Ülke böylece yıllık kira getirisinde %7-8 gibi yüksek getiriler sunmaktadır.

Dolayısıyla ev sahibi olmayla birlikte belirli oranlarda emlak vergisi ödenmektedir. Bu nedenle ödeyeceğiniz vergileri de hesaba katmalısınız.

Böylelikle ev satın alma fikri oldukça cazip olsa da bu kararı vermeden önce ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Yatırım getirisi oldukça yüksek olsa da doğru konumda doğru fiyatta ve doğru emlak şirketi ile çalışarak akıllı bir yatırım yapabilirsiniz.

Bölgede ev satın alırken Türkiye’deki ev satın alma işlemlerine benzer bir şekilde bazı yasal ve mali işlemler de gerçekleştirilmelidir. Bu nedenle ev almadan önce Dubai’de yasal işlemleri ve satış sürecini iyi bir şekilde araştırmalısınız.

Satın alacağınız evin bölgenin şehir planlama projeleriyle uyumlu olup olmadığını gelecekteki yatırım getirisini etkileyebilecek olan özellikleri hakkında araştırma yapmak önemlidir. Dairenin bulunduğu konum yatırım potansiyeli açısından oldukça önemlidir. Metro istasyonlarına alışveriş merkezlerine ve diğer önemli noktalara yakınlık yüksek kiralama potansiyeline sahip olabilir.

Bir cevap yazın