Dekoratif Teras Kapatma

Genel Kültür

Teras alanlarınız için günümüzde son teknoloji bir çok dekoratif teras kapatma çeşitleri bulunmaktadır. Hala açık alan bir terasınız varsa biraz masraf yapıp oldukça konforlu yeni bir alana sahip olabilirsiniz. El değmemiş teraslar için özel tasarım yapılacak uygulamaların montajı sonrasında hayal bile edemeyeceğiniz değişiklikler yaşayabilirsiniz. Bir çok kişinin son yıllardaki paylaşımlarında öncesi/sonrası görsellerden anlaşılacağı üzere büyük bir kalite ve dekor farkı göze çarpmaktadır.

Neden Terası Kapatmalısınız?

Teras kapatma için aslında bir çok neden vardır. Öncelikle açık terası her mevsim kullanmak imkansızdır. İlk bahar aylarında kısmi, yaz aylarında ise maksimum 3 ay dolu dolu kullanım yapabilirsiniz. Kış ayalarında açık alan terasları kullanamadığınız gibi yağmur ve kar suları nedeni ile birde izolasyon ve yalıtım sorunu yaşarsınız. Yaşam alanı evlerin en geniş ve ferah yerleri teraslardır. Cam sistemli kapama modelleri ile manzara keyfi yok olmadan gökyüzü ile bütünlemiş mekanlar ortaya çıkabilmektedir.

Tasarımını kurumsal bir firmadan yapılmış uygulamalar sayesinde bir çok kişi vaktinin büyük bir bölümünü bu alanlarda geçirmek ister. Ucuz ve kalitesiz malzeme seçimi ise her yıl farklı sorunlarla sizleri karşı karşıya bırakır. Uygulamaya karar vermeden bir kaç gün önce ürün ve modeller hakkında araştırma yapmanızı önermekteyiz.

Dubleks Katlarında Kapatma Uygulamaları

Dubleks kata sahip yapılarda teras kapatma sürekli talep gören bir uygulamadır. Bir alt kat daire de size ait olduğu düşünülürse üst katın açık alanı yalıtım ve izolasyon konusunda sizi zor durumda bırakır. Ayrıca ortak bir kullanım alanı olmadığı içinde size özel bir alandır. İster komple kapatabileceğiniz gibi isterseniz sadece teras üstü yada yarı camlı kapatma yaptırabilirsiniz.

Ortak kullanım alanına sahip yerlerde teraslara istediğiniz her tür modelde ürünü yapamayabilirsiniz. Yönetmelikler gereği gerekli izinlerin alınması gerekebilir. Dubleks teras kapatma için belediyelerin konu ile ilgili gerekli evrak taleplerini incelemeniz gerekecektir.

Dekoratif Teras kapatma Modelleri 

Teraslarda en basit kapatma çözümü bildiğiniz gibi tente sistemleridir. Her ne kadar ucuz bir maliyet olsa da dekoratif açıdan zayıftır. Standart cam balkon modelleride yaklaşık 30 yıldır ülkemizde kullanılmakta olup artık göze çarpan dekoratif yönü yok denecek kadar azdır. Yeni nesil ürünlerden öne çıkan ise bioclimatic pergola sistemleridir. Terasınız hem keyif alanı hemde dekoratif olsun istiyorsanız mutlaka ürünü inceleyiniz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.