Burun Estetiği Fiyatları Sonuca Değiyor Mu?

Sağlık

Burun estetiği fiyatları hakkında çok fazla bilgi kirliliği olduğu bilinmektedir. Özellikle burun estetiği uygulamalarının yaygınlaşması bu bilgi kirliliğine en önemli sebebi oluşturur. Burun estetiğinin, estetik operasyonlar arasında ülkemizde yapılan istatistiklere göre en yaygın operasyon olduğu ortaya çıkmıştır. Söz konusu operasyonun gerçekleştirilmesi iki ana kol üzerinden sağlanır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de fonksiyon bozukluklarına bağlı olarak estetik operasyon geçirmek isteyen insanlar vardır. Diğer tarafta ise görsel durumun memnuniyetsizliğini yaşayan kimseler ağırlıktadır. Dolayısıyla buru estetiği operasyonu kaçınılmaz hale gelir. Bu alanda septoplasti ve rinoplasti uygulamaları tek tek ya da kombine bir biçimde tek bir operasyonda tercih edilebilir.

Burun Estetiği Fiyatları Çok Mu Pahalı?

Burun estetiği fiyatları tam olarak yapılan uygulamanın biçimi, estetik uygulamanın suresi ve sonucuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tam olarak kişinin söz konusu ihtiyacı bu konuda belirleyici etmendir. Diğer yandan bir takım müstakil durumlar da ortaya çıkmaktadır. Örneğin solunum sorunu yaşayan bir kimse kıkırdak eğriliği teşhisi ile estetik hekime başvurabilir. Burada burnun çatısı ile ilgili herhangi bir değişim ön görülmemektedir. Ancak hastanın estetik hekimi tercih etmesi daha başarılı bir operasyon geçireceği inancından ileri gelmektedir. Bu ve buna benzer farklı hasta öyküleri mevcut operasyonun detaylarını belirler. Bu açıdan gerek septoplasti ve gerekse de rinoplasti ameliyatları tamamen kendine özgü operasyonlardır. Dolayısıyla fiyatlardaki değişkenliği açıklamak mümkün hale gelir.

Burun Estetiği Fiyatları Döviz Kurlarıyla İlişkili Mi?

Burun estetiği fiyatları ile ilgili doğru bilinen yanlışlardan biri de mevcut operasyonların giderini döviz kurları ile ilişkilendirmektir. Daha önce de ifade edildiği gibi mevcut operasyon fiyatları birtakım değişkenlere bağlıdır. Tamamen görsel sebeplere bağlı olarak daha estetik bir buruna sahip olmak isteyen kişi istediği burnu tarif ettiğinde teknik olarak olabilirliği tartışılmaktadır. Bu açıdan burnun yapısı, derinin kalınlığı, istenen burnun yüzün genel hatlarıyla armonisi gibi etmenler bu istatistiği belirlemektedir. Diğer yandan uygulanan metotların farklılaşması fiyatlara da yansımaktadır. Bunların yanı sıra burun estetiği fiyatlarının estetik hekiminin bilgi ve tecrübesi ekseninde değişiklik arz edeceğini de belirtmek gerekir.

Bir cevap yazın