Bu mümkün mü? WhatsApp çevrimiçi kapatma nasıl yapılır?

Bu mümkün mü? WhatsApp çevrimiçi kapatma nasıl yapılır?

Teknoloji

WhatsApp ile ilgili en çok araştırılan konulardan biri de şüphesiz çevrimiçi nasıl kapatılır sorusudur. Bilindiği üzere bu soru ile ilgili yıllardır birçok çözüm videosu çekildi ve aynı şekilde içerikler üretildi. Ancak bu yöntemleri uygulayan hiçbir WhatsApp kullanıcısı istediği sonuca ulaşamadı. Videolarda ve içeriklerde gösterilen tüm adımları uygulamasına rağmen kullanıcılar WhatsApp uygulamasına girdiği anda çevrimiçi olduğu bilgisi karşı tarafa gidiyordu.

Ancak şunu belirtelim ki bu yöntemlerin hiçbirisi çözüm değil. Yıllardır gösterilen yöntemlerin aksine WhatsApp uygulamasında çevrimiçi durum bilgisini kapatmak mümkün değil. İnternette çeşitli ‘APK’ dosyalar ve ‘Root’ yöntemleri mevcut ancak bu yöntemlerin de tam olarak çözüme götürdüğünü söyleyemeyiz. Bu yüzden yapabileceğiniz tek şey, çevrimiçi durumunu tamamen kapatmak değil, çevrimdışı görünerek mesajlaşmak olacaktır.

WhatsApp çevrimdışı mesaj nasıl gönderilir?

Çevrimiçi olmadan mesaj gönderebileceğiniz tek yöntem olan çevrimdışı görünerek mesaj atmak aslında oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey karşı tarafta bir adet mesaj atmak olacaktır. Tabii ki WhatsApp uygulamasına girdiğiniz için durumunuz çevrimiçi olacaktır. Daha sonra uygulamayı tamamen kapatın, durumunuz kısa bir süre sonra çevrimdışı olarak değişecektir.

Durumunuz çevrimdışı olduktan sonra asıl mesele burada başlıyor. Karşı taraftan size bir mesaj geldikten sonra ana ekranınızda bir bildirim göreceksiniz. Bu bildirimin alt kısmında ‘cevapla’ ve ‘okundu olarak işaretle’ seçenekleri olacaktır. Buradan ‘cevapla’ seçeneğine tıklayarak karşı tarafa mesajınızı yazabilirsiniz. Bu sayede karşı tarafa hiçbir şekilde çevrimiçi durum bilgisi gitmeyecektir. Burada önemli olan nokta WhatsApp uygulamasına giriş yapmamaktır. Eğer uygulamaya giriş yaparsanız hemen çevrimiçi olarak görüneceksiniz.

WhatsApp son görülme nasıl kapatılır?

Oldukça basit olan bu yöntem, sizin WhatsApp uygulamasında en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu gösteren bir özelliktir. Bu özelliği kapatarak insanlardan WhatsApp’ta en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu gizleyebilirsiniz. Özelliği kapatmak için Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son görülme > Hiç kimse seçeneklerini tıklayarak son görülmenizi tamamen gizleyebilirsiniz.

WhatsApp ve diğer uygulamalarla ilgili görüşlerinizi yorumlarda yazabilirsiniz.

Kaynak: kendisihaber.com

Bir cevap yazın